Klaveri häälestamine

Klaverihäälestaja aitab klaveri häälde
Levinuim moodus oma klaveri eest hoolt kanda on lasta teda regulaarselt klaverihäälestajal häälestada.
See tähendab kõigile klaverikeeltele ( neid on ca 230 tk sõltuvalt mudelist ) õige häälestuspinge andmist. Õigeks loetakse kokkuleppeliselt a1 ( esimese oktavi la )= 440 Hz kontserdisaalides ja muusikaõppeasutustes tihti ka 442 Hz.

Miks klaver häälest ära läheb?
Mida kauem on klaver seisnud häälestamata – hooldamata, seda raskemaks osutub taolise õige häälestuskõrguse saavutamine. Paljudest häälestust mõjutavatest teguritest on pilli kasutustihedus ainult üks võimalikest. Õhutemperatuuri ja – niiskuse kõikumine, häälestusvirblite “pidavus”, keelte loomulik venimine on mängusageduse kõrval need tegurid, mille koosmõjul klaver “häälest ära” läheb.

Kui tihti lasta klaverit häälestada?
Arvestades meie kliimale omaseid suuri õhutemperatuuri ja – niiskuse kõikumisi, samuti suures osas nõukogudeaegse klaveripargi suhteliselt keskpärast tehnilist taset, on soovitav lasta oma klaverit häälestada minimaalselt kord aastas. See on lõppkokkuvõttes kasulikum nii klaverile, Teie ja Teie lähedaste närvidele, kui ka rahakotile. Seejuures tasub meeles pidada, et keelte venimise protsessi on võimatu peatada, klaverihäälestaja fikseerib ikkagi ainult hetkeolukorra. Piltlikult öeldes hakkab klaver “häälest ära ” minema kohe, kui klaverihäälestaja on Teie koduukse enda järel sulgenud ( tutvu ka peatükiga “Müüdid ja tegelikkus” ). Lõpetuseks – võimalike ebameeldivate kogemuste vältimiseks veenduge eelnevalt, et Teie klaverihäälestaja oleks Eesti Klaverimeistrite Koja liige.

Palju maksab klaveri häälestamine?
Kõige sagedasemale küsimusele, kui palju maksab klaveri häälestamine, ei ole ühest vastust, kuna protseduuriliselt võib see erinevate instrumentide puhul väga erinev olla.
Seetõttu oleme patsientide (loe:klaverite) võrdse kohtlemise printsiibist lähtudes kehtestanud häälestustöödele tunnihinna.

Häälestustööde 1 tunni hind on 50 € *
Häälestustööde alla kuuluvad järgmised protseduurid:

klaveri sisemuse puhastamine
eelhäälestused ehk häälestuskõrguse muutmine vajadusel
lõpphäälestus
mehhanismi esmase tööseisukorra tagamine

*Hindadele lisandub käibemaks ja  transpordikulud.

Klaveri häälestustööde tellimiseks võtke meiega ühendust.